polski English čeština

O firmie

Firma BJ Leather Sp. z o.o. specjalizuje się w obsłudze producentów mebli ze skór naturalnych.

Stabilna pozycja firmy jest efektem zaufania naszych klientów oraz wieloletniego doświadczenia w branży skórzanej. Oferujemy szeroką gamę kolorów i rodzajów skór tapicerskich dla producentów, projektantów i analityków przemysłu skórzanego. Naszym zadaniem jest zaspokajać potrzeby klientów w zakresie dostępności skór i wiedzy na jej temat poprzez wyspecjalizowany personel - jesteśmy także otwarci na nowe propozycje i sugestie.

Zapraszamy do współpracy!

producent skór dla meblarstwa
producent skór dla meblarstwa

DLA PRODUCENTÓW

Wykorzystywanie skór do produkcji mebli ma długą tradycję i mimo, iż przez wiele lat używano skóry pozyskiwane z rozmaitych zwierząt, to obecnie praktycznie tylko skóry bydlęce są wykorzystywane na skalę przemysłową. Niewątpliwą zaletą skór jest ich niepowtarzalny charakter - każdy błam jest inny i świadczy o naturalnym pochodzeniu. Skóra nie pozwala na penetrację alergenów znajdujących się w kurzu (także zwierzęcych), nie pochłania dymu papierosowego.

Skóra ma zdolność do adaptacji do warunków otoczenia: utrzymuje temperaturę przeważającą w otoczeniu, dlatego będzie wydawała się nam chłodna w pokoju o temp. 20°C, ale po chwili uzyska miejscowo temperaturę naszego ciała (ale nie wyższą jak w przypadku skaju). Także dostosowywanie wilgotności jest jej zaletą - potrafi pochłonąć, a następnie oddać wilgoć do 25% swojej wagi, co czyni ją swoistym regulatorem wilgotności w pomieszczeniu.

DLA PROJEKTANTÓW WNĘTRZ

Proces kształtowania przestrzeni jest równie indywidualny jak osoba, która ją projektuje. Jako profesjonalista w swojej dziedzinie poszukujesz produktów i materiałów, które najwierniej pozwolą ci zrealizować Twoje wizje. Wszystkie nasze skóry są przeznaczone do produkcji nowoczesnej tapicerki.

Przy projektowaniu mebli skórzanych należy pamiętać, że skóra jako produkt naturalny posiada ślady świadczące o jej przeszłości, takie jak znaki firmowe, blizny, linie wzrostu, żył, a także obszary o różnej gęstości włókien porów i struktury włosów. Te cechy w żaden sposób nie naruszają jej naturalnego piękna. Z reguły im bardziej korygowana powierzchnia skóry i mocniejszy lakier, tym mniej widoczne są takie niedoskonałości.

producent skór dla meblarstwa